Kolektory próżniowe - rurowe

kolektor próżniowy Kolektory próżniowe znane również jako kolektory rurowe, zbudowane są w taki sposób, że ciepło absorbowane jest przez absorber umieszczony wewnątrz szklanej rury. Wewnątrz takiej rury szklanej jest próżnia. Rura może też składać z dwóch warstw szkła, pomiędzy którymi jest próżnia. Niezależnie od rozwiązania konstrukcyjnego, próżnia izoluje absorber od otoczenia, ograniczając tym samym ilość ciepła, które może być wypromieniowane z absorbera na zewnątrz. Dzięki temu, kolektory próżniowe mają na ogół lepsze osiągi zimą niż kolektory płaskie.

Kolektory próżniowe występują w dwóch odmianach. W pierwszej odmianie czynnik roboczy (glikol) przepływa przez rurki miedziane przylutowane do absorbera znajdującego się w rurze próżniowej. Odbiór ciepła następuje bezpośrednio z absorbera. Drugi rodzaj to kolektory zbudowane z rur próżniowych, w których znajdują się rurki cieplne, zwane również "Heatpipe". Są to rurki miedziane napełnione niewielką ilością wody w podciśnieniu. Dzięki temu woda ta paruje już w temp. 25 stopni C. Gdy rurka się nagrzeje, płyn ten zaczyna parować i kieruje się do kondensatora. Następuje tam wymiana ciepła, w wyniku której następuje nagrzanie glikolu, który krąży w instalacji, a para skrapla się i grawitacyjne powraca na dno rurki cieplnej.

rura próżniowa

Polecamy również strony: Ventoso - elektrownie wiatrowe, Kotły gazowe Viessmann - sklep internetowy, kogeneracja.net - skojarzone wytwarzanie energii i ciepła, fotowoltaika.net - energia elektryczna ze słońca, Solar Shop - Twój słoneczny ekspert. - kolektory słoneczne, pompy ciepła, fotoogniwa

Masz pytania? Potrzebujesz ofertę? Skontaktuj się z nami:
tel: 607 88 99 22, e-mail: biuro@solarshop.pl lub za pomocą poniższego formularza kontaktowego.

Nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze najoptymalniejszego rozwiązania.
Wystarczy wypełnić i przesłać poniższy formularz, by skontaktował się z Tobą nasz doradca klienta.

Imię i nazwisko:

Adres email:

Numer telefonu:

Województwo:
Interesują mnie:
Kolektory słoneczne
Pompy ciepła
Kompleksowe wykonanie instalacji grzewczej
Elektrownie słoneczne
Zasilanie awaryjne