Sposoby montażu kolektorów słonecznych

Kolektory słoneczne można instalować praktycznie wszędzie, w dowolnej konfiguracji. Mogą być instalowane zarówno na dachu, na ścianie budynku lub na ziemi - na stojaku.

montaż kolektorów słonecznych

Aby jednak otrzymać najlepsze efekty, warto trzymać się następujących wskazówek:

  1. Kolektory słoneczne powinny być zwrócone stroną szklaną na południe.
  2. Kolektory słoneczne powinny być pochylone o około 45 stopni względem poziomu – jest to kąt idealny przy wykorzystywaniu kolektora słonecznego od lutego do listopada.
  3. Jeżeli kolektory słoneczne mają być używane tylko w miesiącach letnich (np. do ogrzewania wody w basenie lub w domku letniskowym), należy je zainstalować pod kątem 30 stopni.
  4. Kolektory słoneczne należy instalować w miejscu, które nie jest zacienione przez drzewa, krzaki, trawę, itp.
Kolektory słoneczne montuje się na konstrukcji spodniej dobranej odpowiednio w zależności od kąta nachylenia dachu. Zazwyczaj kolektory montuje się przy pomocy haków przytwierdzanych do krokwi. W takim wypadku kolektory zamontowane są tuż nad powierzchnią pokrycia dachowego. Na rynku dostępne są też kolektory połaciowe. Są one wbudowane w połać dachu i w miejscu, w którym są zamontowane zastępują pokrycie dachowe.

Standardowa konstrukcja spodnia przeznaczona jest do montażu na dachu o nachyleniu od 30 do 60 stopni. Jeżeli kąt nachylenia dachu jest inny, stosuje się konstrukcję korygującą. Przy montażu kolektorów na ziemi, stosuje się odpowiednią konstrukcję oraz obciążniki, które zabezpieczą system przed działaniem silnych wiatrów.

Polecamy również strony: Ventoso - elektrownie wiatrowe, Kotły gazowe Viessmann - sklep internetowy, kogeneracja.net - skojarzone wytwarzanie energii i ciepła, fotowoltaika.net - energia elektryczna ze słońca, Solar Shop - Twój słoneczny ekspert. - kolektory słoneczne, pompy ciepła, fotoogniwa

Masz pytania? Potrzebujesz ofertę? Skontaktuj się z nami:
tel: 607 88 99 22, e-mail: biuro@solarshop.pl lub za pomocą poniższego formularza kontaktowego.

Nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze najoptymalniejszego rozwiązania.
Wystarczy wypełnić i przesłać poniższy formularz, by skontaktował się z Tobą nasz doradca klienta.

Imię i nazwisko:

Adres email:

Numer telefonu:

Województwo:
Interesują mnie:
Kolektory słoneczne
Pompy ciepła
Kompleksowe wykonanie instalacji grzewczej
Elektrownie słoneczne
Zasilanie awaryjne